Home Dijital Gazete 500 kişilik özel plaj, İstanbulluları günübirlik misafir etmeye başladı

500 kişilik özel plaj, İstanbulluları günübirlik misafir etmeye başladı

by olaynerde

Büyükada’da Beltur tarafından işletilen 500 kişilik özel plaj, İstanbulluları günübirlik misafir etmeye başladı.

Tarım ve Orman Bakanlığı’n ait olan mekanı 20 yıllığına kiralayan Beltur, yaz sonun kadar 09.00-19.00 saatleri arasında İstanbullulara yüksek kalitede hizmet verecek. Bostancı ve Kartal’dan plaja hareket eden tekneler ile ulaşım sağlanabilecek plajın ücretlerinin, hafta içi kişi başı 95 TL, hafta sonu da 120 TL olan plaj 0-7 yaşındaki çocuklar tarafından ücretsiz,7-12 yaşındaki çocuklar için de yüzde 50 indirimle kullanılabileceği belirtildi.

Ulaşım, şezlong ve şemsiyenin de ücrete dahil olduğu plaja, Adalar’da yaşayan ve Adakart sahibi olanların yüzde 20 indirimle aynı hizmetlerden faydalanabildiği de söylendi. Yenilenen plajda, 350 kişinin aynı anda denize girebileceği, şezlonga uzanıp güneşlenebileceği platform oluşturuldu.

Plaj ve kafeyle yetinmediklerini İstanbul’a kalıcı bir eser bırakmak için çalıştıklarını ve otel inşaatının devam ettiğini söyleyen Beltur Genel Müdürü Cenk Akın, “ 5 dönümlük mesire alanımız ile adaya yeni bir yaşam alanı kazandırıyoruz. Ayrıca bin 200 metrekarede kurulu Beltur Kafe’de İstanbul’un büyüleyici manzarası ile İstanbul’un keyifli manzarası ile buluşturuyoruz. 2023’te ise 56 odalı Beltur Büyükada Oteli hizmete girecek. Otelimizin içerisinde Beltur Restoran her sezon değişen eşsiz lezzetleri ile yer alacak. Otelimiz Beltur Plaj’ın dışında kendine ait plajı, iskelesi dışında havuzu ile de İstanbullulara hizmet verirken şehirden uzaklaşmadan tatil yapmaya imkan sunacak.”dedi.

İştirak işbirlikleri:

Büyükada’daki plajın hayata geçmesi için Beltur’un yanında İBB’nin bazı iştirak şirketleri de çalışmalara destek verdi. 

Belbim: Turnike sistemi ile İstanbulkart işlem alt yapısını kurdu.

Bimtaş: Projelendirme hizmetini sağladı.

Boğaziçi Yönetim: Bölgede kullanılacak WC kabini ihtiyaçlarını sağladı.

İETT: “Manastır Yolu” ismini “Beltur Durağı” olarak değiştirecek ve durağı tesis girişine taşıyacak. Ayrıca tesis yönünde ulaşım seferlerini artıracak. 

 İsbak: Elektronik Sistemler Daire Başkanlığı yönlendirmesi ile elektronik alt yapı ve Wi-Fi sistemini kurdu.

İsper: Ekipleriyle bölgenin ilaçlanma çalışmalarını gerçekleştirdi.

İstaç: Kıyı temizlik ekibi ile plaj ve deniz temizliğini gerçekleştirdi.

 Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı: Otlarının biçilmesi ve ağaç budanmasını sağlayarak mesire alanı ve Beltur Kafe alanının temizliğini gerçekleştirdi. 

Şehir Hatları: Deniz Taksi kullanıcıları Beltur Plaj iskelesine doğrudan ulaşım sağlayabilecekler.

KİPTAŞ: Proje kontrolörlük görevini üstlendi.


Hibya Haber Ajansı

You may also like

Leave a Comment