Home Dijital Gazete Almanların yüzde 50’den fazlası “Çinli elektrikli otomobil alabilirim” diyor

Almanların yüzde 50’den fazlası “Çinli elektrikli otomobil alabilirim” diyor

by olaynerde

Uluslararası Simon-Kucher & Partners araştırma ve danışmanlık şirketi tüketicilerin otomobil sektöründeki inovasyonlara ne ölçüde açık olduğunu inceledi. Küresel düzlemdekilere göre Alman tüketicileri, geleneksel beğenilere sahip olmakla birlikte yeniliklere ve yabancı ürünlere açık. Çin’den gelen elektrikli araçlar, Almanya piyasasında ilgi ile karşılanıyor.

Ankete katılan elektro-otomobillere meraklı olan tüketicilerin yüzde 70 kadarı Çin araçlarını tanıyor veya bu alanda bilgi sahibi. Yüzde 50’den fazla katılımcı, bir Çin markası elektrikli otomobil alma fikrine açık. Potansiyel müşteri alacağı araçta, öncelikle elverişli bir “fiyat/performans” oranına ve aracın modern teknolojiyle donanmış olmasına bakıyor.

Müşterilerin üçte ikisi araç verilerini veya kişisel kullanımlarına ilişkin verileri paylaşmaya hazır. Katılımcılar daha çok örneğin yağ sıcaklığı, frenler ve aracın yol tutuşu gibi teknik verileri paylaşmayı tercih ediyor. Foto veya video gibi paylaşımlar ya da bizzat bulunulan yere veya kişisel güzergaha ilişkin paylaşımlar pek tercih edilmiyor.

Simon-Kucher firmasından araştırmayla ilgili yapılan açıklamada kısa dönemde elektro-araç müşterilerinin önce aracı denemek istediklerini; bu arada nakit ödeyen müşterilerin sıklıkla aylık taksitlerden çekindiklerini belirtiyor.  
 

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

You may also like

Leave a Comment