Home Dijital Gazete Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mavi Vatan 2022 Tatbikatı’nda konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mavi Vatan 2022 Tatbikatı’nda konuştu

by olaynerde

Erdoğan’ın konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Deniz Kuvvetleri Komutanlığımızın Karadeniz, Ege ve Doğu Akdeniz’deki unsurlarının yürüttüğü tatbikatımız başarıyla neticelenmiştir.

Ölürsem şehit kalırsam gazi anlayışıyla gece gündüz görev başında olan askerlerimizin varlığı bugünkü huzurumuzun en büyük teminatıdır. Tatbikata katılan özel görev personelimiz vazifelerini yerine getirerek her zaman harekata hazır olduklarını göstermişlerdir.

Dünyanın en köklü ordu geleneğine sahip bir millet olarak daima vatan müdafaasını koruyoruz. Güçlü Deniz Kuvvetlerine sahip olmamız bir tercih değil, zorunluluktur.

Kahraman askerlerimiz Irak’ın kuzeyindeki terör operasyonlarında önemli bir görev yürütüyor. Bu vesile ile Pençe-Kilit harekatında şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Deniz kuvvetlerimizi sürekli geliştirmeye özel önem veriyoruz. Yeni gemilerle, denizaltılarla, silah sistemleriyle bölgesinin en güçlü ülkesi olana kadar çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Ordumuz dünyanın en kapsamlı insani yardım operasyonlarını da yürüten insani güçtür.

Tatbikata katılan gemiler, uçaklar, helikopterler, insansız hava araçları ve özel görev personelimiz vazifelerini bihakkın yerine getirerek her zaman harekata hazır olduklarını göstermişlerdir.

Kendilerini çağdaş addeden ülkeler, sığınmacıları denizlerde ölüme terk ederken biz yüz binlerce canı karanlık sularda kaybolmaktan kurtardık.

Kriz bölgelerinde yürüttüğümüz operasyonlarla dünyanın takdirini kazandık. Kahraman askerlerimizin halen Irak’ın kuzeyindeki terör hedeflerine başarılı bir harekat düzenliyor. Mavi Vatan Tatbikatı’nı icra eden Deniz, kara, hava, jandarma unsurlarımızı yürekten tebrik ediyorum.”

Hibya Haber Ajansı

You may also like

Leave a Comment