Gastronomik Fikirler Maratonu başvuruları devam ediyor

Gastronomi alanındaki yenilikçi fikirler, Balıkesir Gastronomi Şehri Olma Yolunda projesi kapsamında, Gastronomik Fikirler Maratonu’nda yarışıyor.

Balıkesir’de, Gastronomi Şehri Olma Yolunda projesi kapsamında Gastronomik Fikirler Maratonu başvuruları 1 Mayıs tarihine kadar devam ediyor. Ödüllü yarışma, gastronomi alanında girişimcilik kültürünün geliştirilmesi, inovatif yaklaşımların benimsenmesi, kaynakların verimli kullanılması, ulusal ve uluslararası düzeyde gastronomi ağlarının kurulması, yöresel ve unutulmaya yüz tutmuş lezzetlerin ön plana çıkmasına yönelik yenilikçi fikirlerin derlenmesi amacıyla düzenleniyor.

1 Mayıs tarihine kadar başvurulara açık olan Balıkesir Gastronomik Fikirler Maratonu’nda “slow food” akımı ve “sürdürülebilir gastronomi” turizminin Balıkesir’e uyarlanmasına yönelik proje fikirlerinin yanı sıra Balıkesir gastronomisini ve gastronomi turizmini inovatif yöntemlerle projelere öncelik tanınacak. Maratona, Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulu’nca tanınmış yükseköğretim kurumlarının turizm fakültesi, ziraat fakültesi, gıda mühendisliği, gastronomi ve mutfak sanatları, aşçılık veya bu bölümlerle ilişkili bölümlerinde üniversite son sınıf, yüksek lisans, doktora öğrencisi olan veya lisans, yüksek lisans ya da doktora eğitimini tamamlayan kişilerin başvurularına açık olacak. Maratonda birinci gelen fikir 7.500 TL, ikinci 5000 TL, üçüncü 3000 TL ile ödüllendirilecek. 4. ve 5. İse 1000 TL mansiyon ödülünün sahibi olacak.

Hibya Haber Ajansı

Okunma