Ofiste sinerji düzenine göre çalışmak verimi yüzde 50 artırıyor

Mod Tasarım üretimi olan tüm ofis mobilyalarının ‘deneyim’ ve tasarım merkezi Ofiste Her Şey tarafından paylaşılan “İşin Geleceği” Anketi'ne göre, şirketler 18 ay uzaktan ve hibrit çalışmanın ardından ofislerini kalıcı olarak ‘hibrit çalışma’ düzeninde yeniden kurma aşamasındalar.

39 sektörde 1-1,5 milyon kişiyi istihdam eden 1.350 şirketin yarısından fazlasının bu yılın sonuna kadar ofislere dönmesi bekleniyor.

Mod Tasarım üretimi olan tüm ofis mobilyalarının ‘deneyim’ ve tasarım merkezi Ofiste Her Şey tarafından paylaşılan “İşin Geleceği” Anketi'ne göre, şirketler 18 ay uzaktan ve hibrit çalışmanın ardından ofislerini kalıcı olarak ‘hibrit çalışma’ düzeninde yeniden kurma aşamasındalar. Firmalar arasında çalışanların çoğunluğunun diğerlerinden daha erken göreve dönmesi muhtemel sektörler arasında finans kurumları, mühendislik, imalat, otomotiv, perakende ve kimyasal üretim tesisleri yer alıyor. Ankete göre, çalışanların yaklaşık yarısının haftada iki ila üç gün ofisten çalışması muhtemel. Şirketlerden normalliğe geçiş ve işleri her zamanki gibi yeniden ofis kurma yönünde talepler var. Ofis koltuğunun sağladığı ergonomi, çalışanın mental ve fiziksel sağlık ihtiyaçları, ofis masalarında birlikte çalışmanın sinerjisine duyulan ihtiyaç, ofis alanlarının sağladığı mahremiyet ve ‘alan kullanımında özel hissetme’nin verdiği konsantrasyon ihtiyacı oldukça arttı.

Milyonlarca çalışan ofis koltuklarına geri dönüyor

Mod Tasarım Yönetim Kurulu Başkanı ve Ofiste Her Şey Kurucusu Ercan Sicim, “Mod Tasarım olarak gelişen dünyada ofislere nitelik kazandırarak insan odaklı modern kaliteli tasarımlar ile mobilya, seperasyon ve kişisel ofis  sistemleri üretmekteyiz. Ana misyonumuz sürdürülebilirlik ilkesine uygun milli ve global yön belirleyici firma olarak üretimimizde kalitemizi tüm dünyaya ulaştırmak. Pandemi döneminde milyonlarca kişinin çalışma alanı ev’lerde mutfak masaları oldu. Araştırmalarımız gösteriyor ki, ofiste bir masa etrafında çalışmanın sinerjisi uzaktan çalışma sisteminde ev ortamında maalesef yakalanamıyor. Gürültülü, mutfak masasında ya da evin bir köşesinde çalışmak artık çalışanları yıprattı. Yüksek düzeyde yıpranma söz konusu. Çalışanları işe alma ve elde tutma ihtiyacının artışını göz önüne aldığımızda, müşteriye dönük ve işbirlikçi rollere sahip firmalar, işgücünü ofise geri dönmeye teşvik ediyor. Şirketler, çalışanların ofislerine geri dönmesine izin verme konusunda karma bir yaklaşım izliyor. Binlerce şirket ofislerini açtı ancak neredeyse hepsi hibrit çalışma modunu takip ediyor. Çoğu çalışanın gelecekte yüz yüze işbirliğini ve ekip çalışmasını kolaylaştırmak için zamanlarının en az yarısını ofiste geçirmeleri önemli. Ekip çalışmasına uygun olarak tasarladığımız masalarımızın verimliliği oldukça artırdığını görüyoruz. Çoğu şirket ofisi şu anda maksimum yüzde 50 kapasiteyle çalışıyor. Birçok şirket acil ve ihtiyaç duyulduğunda çalışanların ofise gelmelerine izin veriyor. Aşamalı olarak ofisleri açıyor. Ofis düzeninde çalışanların psikolojik olarak rahatlamaları için açık renkli bir dekorasyona geçiş ağırlıkta. Ofiste Her Şey olarak son üç ayda aldığımız ofis renovasyonu ve ofis kurma talepleri geçen yıla göre yüzde 250 arttı. Şirketler çalışanı yenilenmiş ve verimli çalışma için tasarlanmış modu yüksek bir ofis dekorasyonunda karşılamak için bütçelerini artırdılar” dedi.

Mod Tasarım dünyanın birçok ülkesinde ‘çalışan refahı’ odaklı ofisler kuruyor!

Her Şeyiyle Bir Deneyim Tasarımının Adı olan ‘Ofiste Her Şey’, ofise dair aranılan her şeyin bir arada bulunabileceği fonksiyonel, ilgi çekici ve ilham verici bir deneyim merkezi konsepti olması amacıyla Levent'te hizmet vermeye başladı. Yenilikçi ve modern yaklaşımı ile her gün gelişmekte olan dünyada ofislere nitelik kazandırarak insan odaklı tasarımları ile sektörün yön belirleyici firması Mod Tasarım dünyanın birçok ülkesinde ofislerde ‘yaşam alanı’ sunarak insan odaklı tasarımlar geliştiriyor ve kreatif projelere imza atıyor.

Ofiste Her Şey ‘deneyim’ merkezi olarak, Maslak ve FSM Köprüsü'ne olan yakınlığı sayesinde lokasyonu ile Mod Tasarım ürünlerine tek bir merkezden ulaşmak isteyenler için şehrin tam merkezinde hayata geçti. Başta metro olmak üzere toplu taşımaya olan yakınlığı ile İstanbul'da kolay ulaşılabilir bir mekan deneyimi sunuyor

Ofis, mobilya, inşaat, tasarım ve mimarlık sektörlerine hitap ederek içerisinde yer alan markaların, sektör profesyonelleriyle doğrudan iletişim kurmasına da olanak sağlayan Ofiste Her Şey, sektöre bir showroomdan çok daha fazlasını sunuyor. İçerisindeki iş birlikçi markalar ile, sektörün profesyonellerini profesyonel bir zeminde bir araya getirme misyonunu da taşıyan Ofiste Her Şey, aynı zamanda co-working alanları ile profesyonel hayatınızda çalışanların yanında oluyor.

Ofiste Her Şey’in co-working alanlarından yararlanmak, iş hayatının merkezi Levent’te bütüncül bir çözüm merkezi sunan Ofiste Her Şey ile ilgili detaylı bilgi almak için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.


Hibya Haber Ajansı

Okunma