Home Dijital Gazete Piyasalarda bugün

Piyasalarda bugün

by olaynerde

Ne Oldu?

Türkiye’de coronavirüs vaka sayısının bir önceki gün 76.632 kişi, hayatını kaybeden kişi sayısının ise 266 kişi olduğu açıklandı.
DSÖ Genel Direktörü Dr. Ghebreyesus: Bazı ülkelerde yüksek aşılama oranı ve Omicron varyantının hafifliği, Covid – 19 salgınının bittiğine dair yanlış söylemler yaratıyor.
Beyaz Saray: Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırısı her an başlayabilir.
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Rusya’nın Ukrayna’ya saldıracağı gün olarak iddia edilen 16 Şubat’ı “Birlik Günü” adıyla resmi tatil ilan etti.
Rusya’nın 16 Şubat’ta Ukrayna’ya saldıracağı iddiaları üzerine Ukrayna Ulusal Savunma ve Güvenlik Konseyi Başkanı  Danilov, Rusya’nın 16 ve 17 Şubat’ta saldırı düzenlemesini beklemediklerini açıkladı.
Pentagon Sözcüsü John Kirby, Rusya’nın Ukrayna sınırındaki askeri kabiliyetlerini artırdığını ancak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in işgale henüz nihai karar verdiğine inanmadıklarını söyledi.
Türkiye ile BAE arasında 13 anlaşma imzalandı.
Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, 2022 için beşeri tıbbi ürünlerin fiyatlandırılmasında kullanılan 1 euro değerinin 4,5786 liradan 6,2925 liraya çıkarıldığını duyurdu.
ECB Başkanı Lagarde, enflasyondaki artışın enerji fiyatlarından kaynaklandığını, enflasyonun yakın gelecekte yüksek kalacağını söyledi.
ABD Dışişleri Bakanlığı, artan Rus askeri hareketliliği üzerine Belarus ve Moldova’ya seyahat uyarısı yayımlayarak ABD vatandaşlarının bu ülkelere seyahat etmemesi ve bu ülkelerde bulunan ABD vatandaşlarının ayrılması çağrısında bulundu.
ST. Louis Fed Başkanı Bullard, Fed’in Temmuz’a kadar faizi toplam100 baz puan artırmasına destek vereceğini tekrarladı.
Ne Olacak?

Yurt içinde Bütçe Dengesi açıklanacakken, Almanya’da ZEW Endeksleri, Euro Bölgesi’nde GSYH, İngiltere’de İşsizlik Oranı, ABD’de ise ÜFE verileri ön planda olacak.
Almanya Başbakanı Scholz bugün Ukrayna’yı, yarın ise Rusya’yı ziyaret edecek.
TCMB Faiz Kararı Perşembe günü açıklanacak.
ABD’de Senato Bankacılık Komitesi Biden’ın Fed adaylarını bugün oylayacak.
G – 20 toplantısının 17 – 18 Şubat’ta yapılması bekleniyor.
B orsa İstanbul’un bu sabah satıcılı başlangıç yapmasını bekliyoruz.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

You may also like

Leave a Comment