Uluslararası eğlence fuarına yerli teknoloji ürünler damga vurdu

Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından 13 -15 Şubat tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen 8. Uluslararası Eğlence-Etkinlik, Park-Rekreasyon Fuarı ATRAX 2020, 38 ülkeden 18 bin ziyaretçi ağırlarken

Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından 13 -15 Şubat tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen 8. Uluslararası Eğlence-Etkinlik, Park-Rekreasyon Fuarı ATRAX 2020, 38 ülkeden 18 bin ziyaretçi ağırlarken yerli üretim teknolojik ürünler damga vurdu. Fuar kapsamında, nano teknoloji göbeklitepe’den sanal gerçeklik oyun simülatörlerine, engelliler için interaktif su parkı oyunundan bilardo masası olabilen yemek masasına kadar son teknoloji inovasyon harikası birçok ürün sergilenirken, ekonomiye de en eğlenceli katkı sağlandı.

 

 

İki kişiden birinin şehirlerde yaşadığı günümüzde sürdürülebilir bir toplum yapısı için eğlence ve rekreasyon faaliyetleri de her geçen gün önem kazanıyor. Bu kapsamda Türkiye, tüm dünyada sektörün yakından takip ettiği önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptı. Küresel boyutta 2 buçuk trilyona ulaşan sektörü tek çatı altında buluşturan 13 -15 Şubat tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen 8. Uluslararası Eğlence-Etkinlik, Park-Rekreasyon Fuarı ATRAX 2020, 38 ülkeden 18 bin ziyaretçi ağırlarken önümüzdeki yıl 4 -6 Şubat 2021 tarihleri arasında düzenlenecek. Yerli teknoloji ürünlerin damga vurduğu fuar gerçekleşen ikili iş görüşmeleri ile hem ülke tanımına hem de ekonomimize en eğlenceli katkıyı sağladı.

 

A’dan Z’ye Mutlu Şehircilik

 

Fuar ticari yönünün yanı sıra akademik yönüyle de dikkat çekti. ‘Mutlu Şehirler’ teması kapsamında 2 gün boyunca süren konferanslarda Polin Group Kurumsal İletişim / Pazarlama Direktörü Şöhret Pakiş, Rekreasyon Çalışmaları ve Araştırmaları Derneği (REKÇAD) Başkanı Bülent Gürbüz, Kayseri Belediyesi Spor A.Ş. Genel Müdürü İbrahim Somtaş, İstanbul Akvaryum Genel Müdürü Dilek Çapanoğlu ve birçok sektör profeyoneli yaşanabilir ve sürdürülebilir olan geleceğin mutlu şehirleri için eğlence ve rekreasyon çalışmalarını ele aldı.

 

En Mutlu Projeler Ödüllendirildi

 

Her yıl ATRAX fuarı kapsamında düzenlenen ‘Eğlence ve Rekreasyon Ödülleri Attraction Star Awards’ kazananları gerçekleştirilen görkemli ödül töreni ile ödüllerine kavuştu. 17 kategoride 200ü aşkın başvurunun yapıldığı yarışma, sektörün en başarılı isimlerini 14 Şubat Cuma gecesi Crown Plaza Florya’da bir araya getirdi. Profesyonel jüri heyeti tarafından belirlenen 22 ödülün verildiği gecede kazananlar arasında ‘Yılın Mutlu Şehri’ Eskişehir Büyükşehir Belediyesi seçilirken, ‘Yılın Mutlu İlçesi Manavgat Belediyesi’ oldu.


Hibya Haber Ajansı

621
Okunma