Home Dijital Gazete WiLAT Türkiye, eşitlik için toplanıyor

WiLAT Türkiye, eşitlik için toplanıyor

by olaynerde

Lojistik ve taşımacılık sektörünün lider kadın kuruluşu WiLAT Türkiye, cinsiyet eşitliğine önem veren lider firmalarla 5 Temmuz 2022 Salı günü bir araya geliyor.

Cinsiyet eşitliğine önem veren ve sürdürülebilirlik hedefleri olan lider firmaların yer alacağı organizasyon, Hibya Haber Ajansı tarafından da canlı yayınlanacak.

Lider firmaların WiLAT Türkiye ile tanışacağı bu buluşmada kuruluşun vizyon ve misyonlarının üzerinden geçilirken aynı zamanda da ortak hedef için birlikte atılabilecek adımlar ve potansiyel iş birliklerinin tartışılması planlanıyor.

WiLAT Türkiye kimdir.?

WiLAT Türkiye,  ‘Stronger together‘ (Hep birlikte daha güçlüyüz) sloganıyla  ESG yani Çevresel ve sosyal konulara duyarlı şirketleri kurumları ve paydaşları güçlü işbirlikleri ve projeler  yapmaya davet ediyor.

WİLAT Global.?

WiLAT, 1919 yılında Birleşik Krallık merkezli kurulmuş olan CILT (Chartered Institute of Logistics and Transport)’un kadın kanadı olarak 2013 yılında Sri Lanka’da global olarak anons edildi.

Kadınların lojistik ve taşımacılık sektöründeki yerini güçlendirmek, sektördeki kadın sayısını arttırmak ve onlara sektördeki faaliyetleri süresince destek olmak amacıyla kurularak serüvenine başladı. O günden bugüne yıllar içinde diğer ülkelerde de yapılanarak 34 ’a yakın ülkede  faaliyetlerini büyüyerek sürdürüyor.

WiLAT Türkiye ne yapar.?

Kadın ve lojistik konularını Türkiye’de aynı çatı altında toplayan ilk kuruluş olan WiLAT Türkiye (Women in Logistics and Transport) Nisan 2021 tarihinde tedarik zincirinin her noktasından çok güçlü 12 kadın ile kuruldu.

WiLAT Türkiye’nin kısa zamanda yaptığı projeler WiLAT Global’de büyük etki yarattı ve Türkiye Kurucu Başkanı Berna Akyıldız ME bölgesinden sorumlu WiLAT Global Başkan Yardımcısı seçildi.

WiLAT Türkiye, irlanda ve İngiltere’den sonra Avrupa’da seçilmis üçüncü ülke konumunda yer alırken, aynı zamanda Avrupa’daki gelişiminde merkezi bir rol üstlenmesi ön görülüyor.

Hibya Haber Ajansı

You may also like

Leave a Comment